Baśniowy Las Świętego Mikołaja to Park Miniatur w zimowej odsłonie. Magiczne miejsce, które oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Baśniowy Las Świętego Mikołaja to Park Miniatur w zimowej odsłonie. Magiczne miejsce, które oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

2023-11-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Po zapadnięciu zmierzchu, na terenie całego obiektu mienią się blaskiem świetlne instalacje o przeróżnych kształtach, a wejście do parku prowadzi przez świetlisty Cukierkowy Tunel. Wśród konstrukcji są między innymi postacie i stworzenia, znane z bajek i mitów tj. Pegaz, Zaklęty Smok, Strażnik Lasu, Magiczne Lustro i Ciasteczkowa Ciuchcia. Wszystkie fascynują swoją wielkością i kolorami. Niektóre zachęcają do tego, aby zobaczyć ich wnętrze. Wejść można do Ciuchci czy Baśniowego Domku w kształcie wielkiego grzyba. Trzeba jednak uważać, bo niektóre instalacje nie tylko zachwycają, ale i… straszą. Szczególnie trzeba mieć się na baczności przy jednej z naszych baśniowych figur, która wypuszcza ze swojego wnętrza kłęby dymu i zaczyna się demonicznie śmiać, gdy się obok niej przechodzi.

Najmłodszych z pewnością zainteresuje bożonarodzeniowa szopka ze zwierzętami. Spotkać w niej można kozy, alpaki, urzekające osiołki, króliki, kaczki, kury i gołębie.

Zapraszamy również do mini lunaparku, w którym w okresie zimowym czynne są atrakcje takie jak Kolejka Farma, Karuzela Beczułki oraz Autoscooter.

Główną atrakcją Baśniowego Lasu są iluminacje miniatur budowli z całego świata, które są oświetlone również od wewnątrz. Najlepszy efekt jest widoczny dopiero po zmierzchu. Co więcej, wiele z nich w tej nocnej scenerii wygląda jeszcze piękniej niż za dnia, np. Wieża Eiffla, która oświetlona jest barwami flagi francuskiej. Fantastyczny nastrój wzbogacają towarzyszące miniaturom budynków melodie, nawiązujące do tych miejsc.

Ulubieniec wszystkich dzieci, święty Mikołaj, codziennie czuwa nad świetną zabawą i niezapomnianymi wrażeniami. W Baśniowym Lesie można zorganizować niezapomniane spotkanie z naszym Mikołajem – zarówno dla pojedynczych dzieci, jak i całych grup. Baśniowy Las Świętego Mikołaja można odwiedzać codziennie od 14:00 do 19:00. Tylko w wigilię oraz święto Bożego Narodzenia park pozostanie zamknięty. Święty Mikołaj pozostaje w parku aż do 28 lutego. Zwiedzanie połączone z zabawą na karuzelach może potrwać dobrych kilka godzin, dlatego na terenie parku jest punkt gastronomiczny, w którym można napić się ciepłej kawy, herbaty lub grzańca, oraz zjeść ciepły posiłek. A dla tych. którzy chcą w pełni uwiecznić pobyt w Baśniowym Lesie, czeka stoisko z pamiątkami.

Strona www: https://parkswiatmarzen.pl/basniowy-las/

Cennik: https://parkswiatmarzen.pl/basniowy-las/bilety/

Godziny otwarcia: https://parkswiatmarzen.pl/basniowy-las/kalendarz-bl/

Kontakt: tel. +48 696 080 944, info@parkswiatmarzen.pl

Park Świat Marzeń

Ul. Wadowicka 169

34-120 Inwałd

Artykuł Partnera.

Zobacz galerię: