Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej skuterem.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej skuterem.

2023-11-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku z rąk małżeństwa z Bobrka, przejęło kobietę podejrzaną o jazdę skuterem w stanie nietrzeźwości. 37 – latka wsiadła na swój jednoślad, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11.11.br.) na jednej ze stacji paliw w Bobrku. Tuż przed godziną 19 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu pijanej kierującej przez osoby postronne. Jak wynikało z relacji zgłaszających, zauważyli kobietę, która na stację paliw przyjechała na skuterze,  a następnie chwiejnym krokiem udała się do kasy. Widząc, że kobieta  jest pod wpływem alkoholu,  świadkowie zabrali jej kluczyki od pojazdu i wezwali Policję.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwą, którą okazała się 37 – letnia mieszkanka gminy Chełmek.  Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu. Zatrzymana trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się małżeństwu z Bobrka.  Dzięki ich prawidłowej postawie nietrzeźwa nie wyruszyła w dalszą drogę, gdzie mogłaby stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy i zgłoszenia pod numer alarmowy 112.

 

za: KPP Oświęcim.