Świadkowie uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Świadkowie uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

2023-11-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dwaj mieszkańcy Babic wspólnie ujęli pijanego kierowcę, którego przekazali w ręce policjantów z oświęcimskiej komendy Policji. 33 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, nie posiadając uprawnień oraz łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (9.11.2023). Tuż po godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu pijanego kierowcy. Jak wynikało z relacji zgłaszających zauważyli oni, że kierowca skody jechał slalomem uderzając w krawężnik. Kiedy zatrzymał się na czerwonym świetle, zgłaszający podbiegli do niego. Od kierowcy było czuć woń alkoholu, mężczyźni natychmiast zabrali mu kluczyki i wezwali Policję.

 

Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33 – letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 1,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że popełnił również drugie przestępstwo oraz wykroczenie, ponieważ kilka miesięcy temu Sąd Rejonowy w Tychach orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami.  Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkańcom Babic panu Dawidowi i panu Sebastianowi. Dzięki ich właściwej reakcji sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.

 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

za: KPP Oświęcim.