Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

2023-11-09 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Dąbrowscy policjanci interweniowali wobec kierującego pojazdem marki Daewoo, który w miejscowości Borki nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Na szczęście piesi nie odnieśli żadnych obrażeń. Mężczyzna za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

 

We wtorek (07.11.br.). policjanci dąbrowskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się drogą wojewódzką nr 982. Około godz. 17.30 w miejscowości Borki mundurowi reagując na stworzenie szczególnie niebezpiecznej sytuacji na drodze z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Kierujący daewoo wjechał na oznakowane przejście dla pieszych, przez które trzy osoby ubrane w kamizelki odblaskowe przeprowadzały rowery. Na szczęście w porę dwie z nich zdążyły opuścić przejście, lecz trzecia z nich musiała odskoczyć, aby uniknąć zderzenia z gwałtownie hamującym pojazdem. Mundurowi zatrzymali 46-latkowi prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Pamiętajmy, że  kierujący samochodem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który się na nim znajduje. Dlatego istotne jest zawsze zmniejszenie prędkości przed przejściem dla pieszych czy przejazdem dla rowerzystów. Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska.