Na placu budowy w Wieliczce przewrócił się żuraw wieżowy. Jedna osoba nie żyje.

Na placu budowy w Wieliczce przewrócił się żuraw wieżowy. Jedna osoba nie żyje.

2023-11-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dzisiaj (6 listopada br.) na placu budowy przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce przewrócił się dźwig. Na miejscu służby przeprowadziły akcję ratunkową. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało czterech mężczyzn. Niestety jeden z nich zmarł. Śledczy i urzędnicy badają okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj ok. godz. 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie budowy nowej siedziby Sądu oraz Prokuratury przy ul. Dembowskiego w Wieliczce. Według zgłoszenia doszło do przewrócenia się żurawia budowlanego. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe (Państwowa Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja), które zabezpieczyły teren oraz udzieliły poszkodowanym niezbędnej pomocy. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało czterech pracujących na budowie mężczyzn. Trzech z pracowników znajdowało się w pakamerze, na którą przewrócił się dźwig. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety życia jednego poszkodowanego (w wieku 51 lat ), pracującego w chwili zdarzenia na dźwigu, nie udało się uratować. O zdarzeniu powiadomiono przedstawicieli Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy.

Wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Apelujemy do osób, które były świadkami zdarzenia ( zwłaszcza tych, którzy widoczni są na nagraniu), aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce nr. tel. 478341211 lub 478341227.

 

za: KPP Wieliczka

-za