Złodziej drewna złapany dzięki fotopułapce.

Złodziej drewna złapany dzięki fotopułapce.

2023-09-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

W ubiegłym tygodniu na terenie lasu należącego do sołectwa miejscowości Lubomierz doszło do kradzieży drzewa. Sprawca kradzieży nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko udali się na miejsce, znaleźli złodzieja i oddali w ręce policji.

=

W poniedziałek 18 września br. policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Mszany Dolnej, który dokonał wycięcia 9 sztuk drzewa gatunku jodła z lasu własności urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Wartość wyciętych drzew to blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko go znaleźli i oddali w ręce policji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do limanowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 

55-latek usłyszał zarzut kradzieży. Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Ponadto policjanci ustalili, że nie była to jego pierwsza kradzież. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 5 sztuk drzewa typu jodła (o wartości około 7,5 tysiąca złotych)  z prywatnego lasu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat  pozbawienia wolności.

za: KPP Limanowa.