Wyjęli pijakowi kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję.

Wyjęli pijakowi kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję.

2023-09-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Pijany 53-letni kierowca volkswagena chciał odjechać ale uniemożliwili mu to przechodnie. Mężczyzna został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.

W środę, po godzinie 15 do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który chce odjechać samochodem marki Volkswagen, a grupa młodych ludzi próbuje mu to uniemożliwić. Jak ustalili na miejscu policjanci, mężczyzna zaparkował samochód na ul. Rynek w Makowie Podhalańskim . Po spacerze plantami wrócił do samochodu, jednakże jego chwiejny krok został zauważony przez przechodniów i  gdy mężczyzna próbował uruchomić  volkswagena, świadkowie wyjęli mu kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna oddalił się z pojazdu przed przybyciem patrolu, jednakże dzięki rysopisowi i wskazaniu świadków, szybko został zatrzymany przez policjantów. Kierowca okazał się być 53-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, którego wynik badania alkomatem wykazał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Jak ustalili policjanci, jego prawo jazdy zostało już miesiąc wcześniej zatrzymane właśnie w związku z alkoholem. 51-latek resztę dnia spędził w  izbie wytrzeźwień. Teraz wobec kierowcy będą prowadzone dalsze czynności przez policjantów, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. 

Zdecydowana i prawidłowa reakcja świadków widzących zachowanie kierowcy volkswagena, być może przyczyniła się do uniknięcia drogowej tragedii. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie, ale też i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. 

 

Za: Małopolska Policja.