Straciła 100 tysięcy złotych, wierząc, że pomaga wnuczce.

Straciła 100 tysięcy złotych, wierząc, że pomaga wnuczce.

2024-07-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Przestępcy cały czas opracowują nowe metody, podszywając się pod osoby budzące zaufanie, by szybko i łatwo zdobyć cudze pieniądze. Oszustwa „na policjanta”, bądź „na prokuratora” to jeden ze sposobów wyłudzania pieniędzy. Mieszkanka gminy Limanowa straciła 100 tysięcy złotych, wierząc, że pomaga wnuczce. 

Mimo że coraz więcej osób ma świadomość działalności oszustów, to przestępcy nie pozostają w tyle i stale modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często jest wykorzystywana przez oszustów metoda „na policjanta”, bądź „na prokuratora”. Sprawcy, wykorzystując zaufanie do Policji i Prokuratury wyłudzają pieniądze najczęściej od osób starszych. 9 lipca br. taki telefon od fałszywej prokuratorki otrzymała 75-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Limanowa. Oszustka powiedziała kobiecie, że jej wnuczka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, które musi przekazać innemu prokuratorowi, który przyjedzie pod jej dom. Seniorka, wierząc, że w ten sposób pomaga wnuczce, przekazała mężczyźnie 100 tysięcy złotych. 

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i zachowanie czujności!

Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji czy innych instytucji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie – informuje Policja.