Przestępczy duet odpowie za kradzieże w sklepach z elektroniką.

Przestępczy duet odpowie za kradzieże w sklepach z elektroniką.

2024-07-08 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji odpowiedzialnych za kradzieże towaru w sklepach z elektroniką w różnych częściach miasta. Ponadto jeden z nich nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz używał tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu. Teraz przestępczy duet za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

3 lipca br. policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się do jednego z centrów handlowych w południowej części miasta, gdzie miały przebywać osoby, które w ostatnim czasie dokonywały kradzieży w sklepach z elektroniką. Po przyjeździe na miejsce zgłaszający pracownik ochrony obiektu, wskazał dwóch mężczyzn, których rozpoznał jako sprawców kradzieży sprzętu elektronicznego. Informacja ta potwierdzona została po przedstawieniu zapisu z monitoringu. W związku z tym policjanci natychmiast wylegitymowali 30-latka oraz jego 3 lata młodszego kolegę. Podczas kontroli osobistej 30-latka policjanci ujawnili kluczyki do auta, które chwilę później zostało przeszukane. W trakcie sprawdzenia pojazdu mundurowi ujawnili w nim część skradzionego towaru.

Ponadto okazało się, że mężczyzna przyjechał do centrum handlowego samochodem pomimo wydanego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, na aucie znajdowały się tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji VI w Krakowie ustalili, że 30-latek od końca czerwca br. czterokrotnie odwiedził sklepy z elektroniką w różnych częściach miasta i za każdym razem wychodził z lokali z towarem, za który nie płacił. W dwóch przypadkach towarzyszył mu jego młodszy kolega.

Straty związane z ich przestępczą działalnością zostały wycenione na ponad 6700 złotych. Ponieważ mężczyźni podczas wizyt w sklepach najpierw usuwali zabezpieczenia antykradzieżowe, a następnie wynosili łupy bez zapłaty, usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 30-latek odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz używanie tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do jego pojazdu. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokuratura zastosowała wobec nich policyjny dozór, zostały zatrzymane im paszporty oraz wydano wobec nich postanowienia o zakazie opuszczania kraju.
 –

za: KMP Kraków.