Poszukiwani – Polak i Ukrainiec – zatrzymani na krakowskim lotnisku.

Poszukiwani – Polak i Ukrainiec – zatrzymani na krakowskim lotnisku.

2024-06-11 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W sobotę i niedzielę na lotnisku w Krakowie-Balicach funkcjonariusze tamtejszej Placówki SG zatrzymali Polaka i obywatela Ukrainy. Obaj mężczyźni byli poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości.

=

Do marokańskiego Agadiru chciał wylecieć 52-letni Polak. Mężczyzna był poszukiwany przez Policję i Sąd Okręgowy w Krakowie za organizowanie grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Na krakowianinie ciążyła kara pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat. Obywatel RP został zatrzymany, przekazany funkcjonariuszom Policji, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie.

Natomiast z Rzymu przyleciał 42-letni obywatel Ukrainy. Ustalono, że jest on poszukiwany przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Tomaszowie Lubelskim, celem ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania na 48 godzin, przymusowego doprowadzenia do tamtejszej Prokuratury i przesłuchania w charakterze podejrzanego. Mężczyzna poszukiwany za oszustwo został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji z KP w Zabierzowie, którzy będą realizować dalsze czynności wobec Ukraińca.

za: Karpacki Oddział Straży Granicznej.