Porażenie prądem mężczyzny – Podtopienia dróg w powiecie suskim (zobacz film).

Porażenie prądem mężczyzny – Podtopienia dróg w powiecie suskim (zobacz film).

2024-06-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Od samego rana strażacy walczą ze skutkami ulewy, która dziś przechodzi nad naszym krajem. 

 

Sytuacja w powiecie suskim:

W związku z trudną sytuacją pogodową 4 czerwca 2024 r., strażacy musieli interweniować 92 razy do godziny 15:00. Najczęściej zgłaszano zatkane przepusty i zalane drogi (37 zdarzeń), zalane piwnice, domy oraz budynki firmowe i użyteczności publicznej (32 zdarzenia), zagrożenie wylaniem rzek i potoków (7 zdarzeń) oraz zalane posesje (16 zdarzeń).

Wśród zalanych budynków są Szkoła Podstawowa w Grzechyni, gdzie zalało kotłownię i szatnię, oraz Szkoła Podstawowa w Baczynie, gdzie zalało kotłownię, a także dwa Przedszkola w Makowie Podhalańskim.

W wyniku ulewy jedna osoba została ranna. O godzinie 12:13 strażacy otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie porażonym prądem w miejscowości Maków Podhalański. Mężczyzna został porażony podczas pompowania piwnicy w swoim domu. Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd w budynku, a poszkodowanego, którego domownicy wcześniej wyciągnęli na parter, pomogli przetransportować do karetki pogotowia. Podczas interwencji strażaków poszkodowany był przytomny.

Zdarzenia dotyczyły głównie gmin Maków Podhalański i Budzów.
W zdarzeniach udział brały 104 pojazdy pożarnicze i około 485 strażaków.

 

Zobacz zalane ulice, domy w powiecie suskim – Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Stryszawa. 

 

wideo: powiatsuski24.pl