Przekazanie i poświęcenie samochodu dla OSP Mikołajowice.

Przekazanie i poświęcenie samochodu dla OSP Mikołajowice.

2024-03-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

W dniu 16 marca 2024 roku, na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajowicach odbyła się uroczysta zbiórka w związku z przekazaniem samochodu pożarniczego z zasobów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

„Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Miejskiemu PSP w Tarnowie przez dowódcę uroczystości. Po krótkim wystąpieniu i przywitaniu zaproszonych gości i przybliżeniu historii jednostki przez Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajowicach dokonano symbolicznego przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego GBA 2,5/20 na podwoziu MAN, który dotychczas użytkowany był w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Samochód wyprodukowany w 2008 roku, ze zbiornikiem wody 2500 litrów.
Decyzję brygadiera Przemysława Przęczka – Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego o przekazaniu pojazdu odebrali uroczyście Prezes oraz Naczelnik jednostki.
Przekazany samochód pożarniczy z pewnością podwyższy sprawność i gotowość operacyjną jednostki OSP Mikołajowice, a w związku z tym bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wierzchosławice oraz także powiatu tarnowskiego.”
źródło/foto: KMPSP w Tarnowie.