Pijany rajd motorowerzysty.

Pijany rajd motorowerzysty.

2024-03-17 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, zatrzymali nietrzeźwego 40 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna jechał na skuterze mając w organizmie 2,9 promila alkoholu. Złamał również sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pijany rajd motorowerzysty dostrzegł jeden kierowców.

 

Do zdarzenia doszło (12/13.03.br.) na ulicy Witkowskiej w Bulowicach. Tuż po godzinie 22, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, że ulicą Witkowską w Bulowicach jedzie pijany motorowerzysta. Dzięki precyzyjnym wskazówkom dotyczącym trasy, którą poruszał się skuter, funkcjonariusze szybko przerwali jego jazdę. Pojazdem kierował 40 – letni mieszkaniec gminy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że w 2019 roku Sąd Rejonowy w Wadowicach wydał wobec niego pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Kętach. 

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

 

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo

 

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo  należą się Panu Konradowi. Mężczyzna dbając o bezpieczeństwo na drodze zareagował wzorowo. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę, stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.