Na horyzoncie: Navigator Festival 2024.

Na horyzoncie: Navigator Festival 2024.

2024-03-12 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W połowie kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się kolejna edycja jednego z najważniejszych festiwali podróżniczych w Polsce. Przed nami filmy, pokazy, spotkania, warsztaty, wystawy. Navigator Festival to barwna i emocjonująca podróż w najbardziej odległe rejony świata. To morze atrakcji, nieprzewidziane zdarzenia i możliwość spotkania znanych pod każdą szerokością geograficzną podróżników, dla których ekstremalne wyzwania stanowią pomysł na życie.

 

 

– Navigator Festival to jednak nie tylko odległe podróże, ale również niepowtarzalna atmosfera miejsca, którą współtworzą widzowie i zaproszeni przez nas goście. To spodziewane emocje i niespodziewane spotkania – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

 

Cały świat pod jednym dachem

 

Piątkowy wieczór, 12 kwietnia wypełnią projekcje filmowe. Zobaczymy m.in. opowieść o wybitnej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz, zapis eksploracji najgłębszej kanadyjskiej jaskini i nagradzany na całym świecie animowany film o ludziach handlujących lodem.

 

Na żywo

 

W drugi festiwalowy dzień, 13 kwietnia, razem z Denisem Urubko, wyprawimy się w świat himalajskich ośmiotysięczników, Piotr Horzela przeprowadzi nas przez Antarktykę, a Robert Makłowicz sugestywnie opowie jak smakuje Azja Południowo-Wschodnia.

 

Czekają nas jeszcze górskie warsztaty, cztery tematyczne wystawy i Mały Navigator – cykl spotkań przygotowujących małych globtroterów do wielkich podróży.

 

Pełny program festiwalu na stronie navigatorfestival.pl.

 

Rezerwacje i informacje: NCK, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

Źródło: UM Kraków