Recydywista odpowie za rozbój na 15-latku.

Recydywista odpowie za rozbój na 15-latku.

2024-03-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci prewencji na jednym z osiedli Nowego Sącza rozpoznali mężczyznę, który kilka godzin wcześniej dopuścił się rozboju na nastolatku. 25-latek usłyszał zarzut, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok. Ten może okazać się surowy, bo młody mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

 

28 lutego br. sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w tym dniu doszło do rozboju przy ulicy Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. W rejonie jednego z przystanków autobusowych około godziny 12:30 do 15-latka podszedł młody mężczyzna, który doprowadził go do stanu bezbronności i ukradł mu srebrny łańcuszek o wartości 700 złotych.

Sądeccy kryminalni pracując nad tą sprawą, szybko ustalili, kto najprawdopodobniej dopuścił się tego czynu, a rysopis mężczyzny został przekazany wszystkim patrolom będącym w służbie. Kilka godzin później, około 18:30 funkcjonariusze Wydziału Prewencji na jednym z sądeckich osiedli zauważyli osobę odpowiadającą temu wizerunkowi. Po wylegitymowaniu, podejrzewany 25-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany przez policjantów i trafił do komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sądeczanin usłyszał zarzut rozboju, za co grozi do 15 lat więzienia. W tym przypadku sąd może orzec jednak wyższy wymiar kary z uwagi na to, że 25-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Dodatkowo, 1 marca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

 

Źródło: KMP Nowy Sącz