Poszukiwani świadkowie potrącenia nastolatek.

Poszukiwani świadkowie potrącenia nastolatek.

2024-03-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Olkuska policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 23 lutego 2024 roku około godziny 18.50 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 w Olkuszu z ulicą Wspólną. Nieustalony sprawca potrącił dwie nastolatki i odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż dwie nastolatki w wieku 15 i 16 lat przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych zostały potrącone przez nieustalony pojazd, który jechał w stronę Katowic. Według relacji  poszkodowanych kierowca poruszał się samochodem osobowym koloru jasnego (brak bliższych danych co do marki pojazdu i szczegółów). Kierowca tego pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanym.

 

Na miejsce  wezwano karetkę pogotowia, która udzielała pomocy nastolatkom. Jedna z nich, w wieku 15-lat z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Sprawę przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. 

 

Policjanci apelują do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem  tel. 47 83 25 234 lub 47 83 25  242.

 

Źródło: KPP Olkusz