Czwórka małych dzieci pod opieką nietrzeźwego ojca.

Czwórka małych dzieci pod opieką nietrzeźwego ojca.

2024-02-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, miał pod opieką czworo swoich dzieci.

 

Wczoraj (27.02.2024) tuż przed godziną 17 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kętach, otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który idąc przez jedno z kęckich osiedli sprawiał wrażenie nietrzeźwego, a miał ma pod opieką czwórkę małych dzieci, w tym jedno wiózł w wózku. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. Mężczyzna z dziećmi został odnaleziony na sąsiednim osiedlu. Okazało się, że jest to 43 – letni mieszkaniec Kęt. Pod opieką mężczyzny znajdowały się jego dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Badanie stanu trzeźwości ojca małoletnich wykazało 2,2 promila alkoholu. W związku z powyższym 43 – latek został zatrzymany. Trafił do kęckiego komisariatu Policji. Małoletnich policjanci oddali pod opiekę rodziny.

 

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Materiały zostaną przekazane również do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w związku z podejrzeniem, iż czyn, którego dopuścił się mężczyzna może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu.

 

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się osobie, która powiadomiła o zdarzeniu. Apelujemy o reagowanie na zaniedbania oraz przemoc wobec małoletnich. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

 

Źródło: KPP Oświęcim