Ostatni etap prac budowy przedszkola w Koźmicach Wielkich.

Ostatni etap prac budowy przedszkola w Koźmicach Wielkich.

2024-02-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Gmina Wieliczka przystępuje do realizacji drugiego etapu prac w ramach zadania budowa przedszkola w Koźmicach Wielkich. W tym etapie inwestycji prowadzone będą prace wykończeniowe wewnątrz nowego budynku. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

– Cieszę się, że przystępujemy do kolejnego etapu prac zmierzających do zakończenia budowy przedszkola w Koźmicach Wielkich. Rozwój bazy edukacyjnej w Mieście i Gminie Wieliczka jest zadaniem priorytetowym dla naszego samorządu. Równocześnie budujemy przedszkola w Zabawie i Wieliczce na os. Lekarka, a niedawno otworzyliśmy przedszkole nr 6 w Wieliczce. Ponadto, wkrótce zostanie udostępniony nowy budynek dydaktyczny na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce i realizowany będzie kolejny etap inwestycji – budowa hali sportowej, zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce, budowa szkoły Podstawowej nr 6 w Wieliczce, budowa sal gimnastycznych przy szkołach w Byszycach, Mietniowie i Sygneczowie i prowadzona jest rozbudowa szkół w Grabiu oraz Śledziejowicach a przygotowujemy się do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce i obiektu edukacyjnego w Sułkowie . – zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Budowa przedszkola w Koźmicach Wielkich prowadzona przez Miasto i Gminę Wieliczka to inwestycja, która pozwala podejmować kolejne kroki w rozwoju tej miejscowości. Nowe samorządowe przedszkole w Koźmicach Wielkich pomieści 180 dzieci w siedmiu oddziałach
Gmina Wieliczka wybudowała dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 670 m2 (powierzchnia całkowita budynku: 996 m2) i kubaturze 4204 m3. Przedszkole zostanie wyposażone w zaplecze gastronomiczne, z kuchnią umożliwiającą przygotowywanie posiłków, a także w windę dla osób niepełnosprawnych.
Przypomnijmy, że Gmina Wieliczka zakupiła w 2020 roku działkę na rzecz budowy nowej przedszkolnej placówki.
Źródło: UM Wieliczka