Jutro kolejny strajk rolników – będą utrudnienia na drogach!

Jutro kolejny strajk rolników – będą utrudnienia na drogach!

2024-02-19 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Na jutro, 20 lutego, rolnicy zapowiedzieli kolejny ogólnopolski strajk. W całej Polsce ma się pojawić ponad sto blokad na drogach. W Krakowie protestujący przejadą głównymi ulicami miasta, w związku z tym, od ok. godz. 10.00 do 20.00 będą występować duże utrudnienia na drogach.

 

Rolnicy planują wjazd do Krakowa dwiema kolumnami ciągników rolniczych – jedna grupa pojawi się od strony Węgrzc, a druga od Kocmyrzowa. Grupy spotkają się na skrzyżowaniu ulic Opolskiej, Lublańskiej i 29 Listopada. Potem Alejami Trzech Wieszczów przejadą do ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego, a następnie, między innymi, w stronę ronda Grzegórzeckiego, Mogilskiego i alei Jana Pawła II.

 

Na terenie Gminy Liszki rolnicy będą przejeżdżać z małą prędkością od ok. godz. 7.00 do ok. 24.00 drogą wojewódzką nr 780, pomiędzy trzema rondami: rondem w Kryspinowie, rondem w Bielanach oraz rondem im. Herberta Hoovera przy węźle mirowskim. Tą trasą będą przejeżdżać wielokrotnie. Przewidywany jest również jednorazowy przejazd drogą wojewódzką nr 774 z Kryspinowa przez Cholerzyn w kierunku Zabierzowa i Krakowa.

 

W związku ze strajkiem mogą występować utrudnienia w przejeździe i chwilowe wstrzymania ruchu autobusów linii aglomeracyjnych: nr 209, 219, 229, 239, 249, 259, 269.

 

Sytuacja będzie dynamiczna, prosimy o sprawdzanie na bieżąco informacji, które będą się pojawiać w mediach.

 

Źródło: UM Kraków