Największa inwestycja drogowa na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska.

Największa inwestycja drogowa na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska.

2024-02-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Dobiegają końca prace projektowe największej inwestycji drogowej w historii miasta Dabrowa Tarnowska. Inwestycja polega na połączeniu komunikacyjnym ulicy Szarwarskiej z ulicą Witosa. Przetarg na wykonanie zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wygrała firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.
 
Nowy ciąg komunikacyjny zaczyna się od ulicy Ofiar Katynia przez nowy most na ulicy Czernia do świeżo poprawianej nawierzchni na odcinku 0+801,5, druga część to ul. Czernia od kilometraża 1+436 do kilometraża 2+665, czyli miejsca skrzyżowania z ulicą Witosa.
 
Przebudowa drogi obejmuje wykonanie asfaltu, odwodnienie, wykonanie chodnika oraz budowa linii energetycznej oświetlenia ulicznego.
 
Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 9.533.925,10 zł brutto. Projekt współfinansowany jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4.940.000,00 zł.
 
Jeszcze w miesiącu lutym projekt wraz z planem podziału działek trafi do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzji „ZRID” należy się spodziewać w maju bieżącego roku, po czym nastąpi etap realizacyjny.
 
Zgodnie z umową z firmą STRABAG nowa droga będzie oddana do użytku w grudniu 2024 roku.
Źródło: UMiG Dąbrowa Tarnowska