W piątek protest rolników – UTRUDNIENIA!

W piątek protest rolników – UTRUDNIENIA!

2024-02-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W najbliższy piątek, 9 lutego, mieszkańcy Tarnowa i okolic mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na terenie miasta i sąsiednich gmin. Ma to związek z ogólnopolskim protestem rolników.

 

W piśmie zgłoszonym do Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego urzędu miasta poinformowano o zbliżającym się proteście rolników przeciwko sytuacji na rynkach rolnych. W dokumencie można przeczytać, że protest obejmuje przejazd od 30 do 50 ciągników rolniczych. Protest rozpocznie się w Niecieczy o godz. 9. Stamtąd rolnicy udadzą się przez Żabno, Niedomice, Ilkowice, Łęg Tarnowski do Tarnowa.

 

Trasa przez nasze miasto prowadzić będzie ulicami: Mroźną, Kryształową, Spokojną, Błonie, al. Jana Pawła II, Słoneczną, ks. Romana Sitko, Słowackiego, Szkotnik, Krakowską, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Kwiatkowskiego, Witosa. Następnie rolnicy udadzą się w stronę Radłowa, przez Wierzchosławice drogą 975 w kierunku ronda za autostradą A4, następnie drogą wzdłuż autostrady do drogi 973. Na kolejnym rondzie protestujący kierować się będą do Wierzchosławic, później drogą 975 do Radłowa, Biskupic Radłowskich, Żabna i Niecieczy.

 

Przejazd pojazdów ma zabezpieczyć Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

 

Źródło: UM Tarnów