Otwarcie krytej pływalni w Mistrzejowicach.

Otwarcie krytej pływalni w Mistrzejowicach.

2024-02-02 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W czwartek, 1 lutego, otwarta została kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13. To już 12 obiekt tego typu, który powstał w ramach prowadzonego przez ZIS programu „Wpływamy na zdrowie”. Jego celem jest, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej.

 

W ramach inwestycji Gminy Miejskiej Kraków, zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wykonano: łącznik do szkoły, nieckę basenową o wymiarach 25 m x 16 m z 6 torami oraz ruchomym dnem na połowie basenu, jacuzzi, saunę suchą, zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia techniczne, kawiarnię z zapleczem, zagospodarowanie terenu zewnętrznego, w tym: plac zabaw, parking, drogi wewnętrzne, zjazd, chodniki, małą architekturę (ławki, kosze, stojaki na rowery).

 

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 21 812 343,49 zł i w całość pokryty został z budżetu Miasta Krakowa.

 


W najbliższych latach planowane jest powstanie siedmiu kolejnych obiektów tego typu: krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 92 (os. Strusia 19), krytej pływalni przy filii Szkoły Podstawowej nr 129 (os. Na Stoku 34), kompleksu basenowego przy ul. Fortecznej, basenu olimpijskiego (50 m) przy Zespole Szkół Łączności (ul. Monte Cassino), zespołu basenów w Całorocznym Centrum Sportów Zimowych (rejon ulic Lipskiej i Myśliwskiej), krytej pływalni w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (ul. Żywiecka Boczna) oraz kompleksu sportowego z krytym basenem i zmodernizowanym kąpieliskiem zewnętrznym na terenie KS Clepardia (ul. Mackiewicza), w przypadku którego w najbliższym czasie ogłoszone zostanie nowe postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy I etapu inwestycji (budowa krytej pływalni wraz z obiektami towarzyszącymi), przewidzianego do realizacji na lata 2024-2026.

 

Źródło: UM Kraków