Wymiana wypełnienia balustrad na kładce o. Bernatka.

Wymiana wypełnienia balustrad na kładce o. Bernatka.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W poniedziałek, 5 lutego ruszą prace związane z wymianą wypełnienia balustrad na kładce o. Bernatka. W pierwszym etapie zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć jedynie pieszych.

 

Na kładce o. Bernatka wymienione zostaną wypełnienia przęseł balustrad – siatka będzie zastąpiona pionowymi elementami szczeblinkowymi ze stali nierdzewnej. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

 

Roboty będą przebiegały w dwóch etapach:

 

  • w pierwszym, od poniedziałku, 5 lutego, wyremontowana zostanie balustrada przy ciągu dla pieszych (od strony mostu Powstańców Śląskich), w tym czasie ruch pieszy zostanie skierowany na drogę dla rowerów, usytuowaną po drugiej stronie obiektu

 

  • w drugim – realizacja planowana w III kwartale tego roku – wyremontowana zostanie balustrada przy drodze dla rowerów (od strony mostu Piłsudskiego).

 

Pierwszy etap finansowany jest ze środków na bieżące utrzymanie obiektów inżynierskich, a koszt jego realizacji wyniesie ok. 670 tys. zł.

 

Jeszcze w tym roku podjęta zostanie decyzja, co stanie się z kłódkami zamontowanymi na kładce, stały się one nieodłącznym jej elementem.

 

W czerwcu i lipcu 2022 r. mieszkańcy przesłali do nas ponad 600 pomysłów na ich zagospodarowanie: zdjęcie kłódek i poddanie uzyskanego surowca recyklingowi, a za środki z ich sprzedaży wsparcie celu charytatywnego, wykonanie z przetopionych kłódek rzeźby lub serii rzeźb o tematyce związanej z miłością czy przeniesienie kłódek w inne miejsce.

 

Źródło: UM Kraków