Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji podczas pościgu zatrzymali 56-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powodem, dla którego mężczyzna dopuścił się przestępstwa, był fakt, iż obawiał się, że badanie stanu trzeźwości wykaże u niego alkohol.

Wczoraj (31.01.2024) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 12 na ulicy Jagiellończyka zauważyli samochód marki opel, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze, jadąc za oplem dali kierowy sygnał do zatrzymania się. Niestety kierujący zlekceważył polecenie i ponownie znacznie przyspieszył. Kilka minut później został zatrzymany na terenie jednej z posesji w Grojcu. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec gminy Oświęcim próbował uciec, ponieważ kilka godzin wcześniej spożył piwo i obawiał się, że badanie stanu trzeźwości wykaże u niego alkohol.


Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, podczas którego stwierdzili u niego 0,06 promila alkoholu. W związku z powyższym poinformowali mężczyznę, że w tym przypadku nie poniesie konsekwencji karnych za wykroczenie kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu (0,2 do 0,5 promila), jednakże odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło:  KPP Oświęcim