Poszukiwany do odbycia kary wpadł podczas kontroli drogowej.

Poszukiwany do odbycia kary wpadł podczas kontroli drogowej.

2024-01-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wprowadził policjantów w błąd co do swoich danych personalnych, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższy rok spędzi w areszcie.

 

We wtorek (23 stycznia br.), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, w miejscowości Wyźrał, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a dane osobowe, które podał funkcjonariuszom, w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach i porównania jego wizerunku okazały się nieprawdziwe.

 

Jak ustalili mundurowi kierujący to 28-letni mężczyzna o zupełnie innych danych, niż te które wcześniej podawał. Ponadto wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu wadowickiego posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. 28-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał orzeczoną wobec niego karę. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. 

 

Źródło: KPP Wadowice