Hindusi chcieli pracować w Polsce bez zalegalizowanego pobytu.

Hindusi chcieli pracować w Polsce bez zalegalizowanego pobytu.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wczoraj funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie realizowali czynności służbowe w zakresie kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. W ich wyniku zatrzymani zostali dwaj obywatele Indii.

 

Ustalono, że jeden z cudzoziemców ostatni raz na terytorium Schengen wjechał do Niemiec na początku września ubiegłego roku, na podstawie dokumentu paszportowego oraz wizy niemieckiej, ważnej do końca września. Drugi z mężczyzn wjechał do Francji pod koniec września 2023 r., na podstawie paszportu i ważnej wizy francuskiej.  Kilka dni temu obaj Hindusi przyjechali razem z Węgier do Polski, w celu podjęcia pracy ale  bez wymaganych dokumentów. Cudzoziemcy nie zalegalizowali swojego pobytu na terytorium RP, a także na terytorium innych państw Schengen, tj. przebywali w Polsce nielegalnie.

 

Wobec zatrzymanych, Komendant Placówki SG w Krakowie wydał decyzje administracyjne o zobowiązaniu do powrotu. Orzekł jednocześnie o zakazie ich ponownego wjazdu na terytorium RP i strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

 

 

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej.