Policjant w czasie wolnym od służby oraz dwóch kierowców zatrzymało pijanego sprawcę kolizji drogowej.

Policjant w czasie wolnym od służby oraz dwóch kierowców zatrzymało pijanego sprawcę kolizji drogowej.

2024-01-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Sierżant Patryk Tomaszek policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w czasie wolnym od służby, wspólnie z dwoma innymi kierowcami, zatrzymali w gminie Kęty pijanego sprawcę kolizji drogowej. 

 

W niedzielę (14.01.br.), tuż przed godziną 18 policjant jadący swoim samochodem trasą Oświęcim – Kęty zauważył, że jadący za nim pojazd, pomimo trudnych warunków zimowych nagle zwiększył prędkość i podjął manewr wyprzedzania kilku samochodów na raz. Na efekty niebezpiecznej jazdy nie trzeba było długo czekać. Audi uderzyło wysepkę ronda w Nowej Wsi gm. Kęty, po czym ugrzęzło na poboczu. Policjant zatrzymał swój pojazd. Podbiegł do audi, którego kierowca próbował wyjechać z pobocza. Funkcjonariusz wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu, poinformował go, że jest zatrzymany.

 

Wtedy nietrzeźwy zaczął być wobec niego agresywny. Z pomocą w obezwładnieniu mężczyzny pospieszyli dwaj inni kierowcy, którzy widząc zdarzenie również zatrzymali się na poboczu. Nietrzeźwy 41 – letni mieszkaniec gminy Kęty trafił w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

 

Na wyróżnienie i podziękowania za wzorową obywatelską reakcję na przestępstwo zasługują kierowcy, którzy widząc zachowanie drogowego przestępcy, błyskawicznie wsparli działanie policjanta. 

 

Źródło: KPP Oświęcim.

 

Po więcej wiadomości zapraszamy do InfoOnline24 – Ogólnopolski portal informacyjny (kliknij logo).