Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Gruzji.

Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Gruzji.

2024-01-16 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Sąd zastosował dwumiesięczne tymczasowe areszty dla obywateli Gruzji. Są oni podejrzani o kradzieże sklepowe na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Kilka dni temu, wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której miało dojść w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, ujęty przez pracownika ochrony, 34-letni obywatel Gruzji, schował pod kurtkę artykuły drogeryjne (głównie perfumy), po czym nie płacąc za nie przekroczył linię kas usiłując wyjść ze sklepu.

 

Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na kwotę ponad 2 tys. złotych. Jak wynikało z nagrań monitoringu, 34-latek był w obecności mężczyzny, który również ukradł artykuły drogeryjne warte ponad 2 tys. złotych i przed przyjazdem Policji zdążył uciec. W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni ustalili, że był jeszcze jeden mężczyzna współpracujący z pozostałą dwójką. 

 

Jeszcze tego samego dnia, dwaj pozostali złodzieje, 36 i 38-letni Gruzini, zostali zatrzymani na terenie Bielska Białej, gdzie dopuścili się kradzieży w aptece. Ich łupem padły kremy o wartości około 2 tys. złotych. Śledczy z Wadowic przedstawili najmłodszemu z mężczyzn zarzut kradzieży, natomiast 36 i 38-latek usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

 

Jak ustalili policjanci pionu kryminalnego, cała trójka dopuściła się szeregu innych kradzieży na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Na chwilę obecną trwa weryfikacja tych informacji. 

 

źródło: KPP Wadowice.