Policjanci z Wieliczki zatrzymali złodziei i odzyskali rowery.

Policjanci z Wieliczki zatrzymali złodziei i odzyskali rowery.

2024-01-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W nocy z 27 na 28 grudnia ur., do garażu na jednym z osiedli w Wieliczce, włamali się dwaj sprawcy, skąd ukradli rowery o wartości około 4 tys. złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa, którzy usłyszeli zarzuty. Jeden z nich poszukiwany był przez Sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

W nocy z 27 na 28 grudnia 2023 roku, do garażu na jednym z osiedli w Wieliczce, nieznani sprawcy włamali się, a następnie ukradli dwa rowery, których wartość pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę 4 tys. złotych. Sprawą zajęli się wieliccy kryminalni, którzy wykonując szereg czynności operacyjnych, ustalili sprawców tych przestępstw. 5 stycznia br. funkcjonariusze udali się pod adres zamieszkania 29- letniego sprawcy oraz jego 37- letniego  wspólnika.   

 

Pod adresem zamieszkania obu sprawców, funkcjonariusze zastali 29- latka. W trakcie przeszukania policjanci natrafili na odzież, w którą ubrani byli obaj mężczyźni podczas dokonywania przestępstw. Zastany na miejscu mężczyzna przyznał się do kradzieży obu rowerów, potwierdził, że przestępstw dokonał razem z 37- letnim współlokatorem, którego obecnie nie ma w mieszkaniu oraz wskazał miejsce, w którym znajduje się jeden z jednośladów. Podczas czynności, okazało się, iż 29 -latek jest poszukiwany  przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne występki. Policjanci zatrzymali 29 -latka, oraz przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie znaleźli skradziony rower. Następnie zatrzymany, został przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę. Jednocześnie, funkcjonariusze poszukiwali drugiego ze sprawców. Policjanci regularnie sprawdzali miejsce zamieszkania, pracy oraz inne miejsca, w których często był widywany 37- latek. 9 stycznia br., drugi ze sprawców wiedząc, że dalsze ukrywanie się nie ma sensu, sam pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce, zabierając ze sobą drugi ze skradzionych rowerów. Mężczyzna przyznał się, że wspólnie z wcześniej zatrzymanym 37 -latkiem dokonali kradzieży obu rowerów. Drugi ze sprawców również usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Wieliczka