Dobiega końca budowa budynku dydaktycznego na potrzeby SP4 w Wieliczce.

Dobiega końca budowa budynku dydaktycznego na potrzeby SP4 w Wieliczce.

2024-01-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W dniu 10 stycznia Burmistrz Wieliczki wraz z zastępcami spotkał się z wykonawcami inwestycji, z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce, przedstawicielami Wydziału Szkół i Przedszkoli oraz z radnymi z Krzyszkowic, by wspólnie ustalić szczegóły funkcjonowania nowego obiektu edukacyjnego.

Obecnie kończy się inwestycja związana z budową budynku dydaktycznego na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce obok boiska sportowego TS Wieliczanka.
Jest to pierwszy etap inwestycji pn. „Budowa części dydaktyczno-sportowej na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce”. Wartość inwestycji to 8 931 555,00 zł.
Ten etap inwestycji obejmuje budowę budynku z salami dydaktyczno – konferencyjnymi oraz zapleczem sanitarno-szatniowym.

W etapie pierwszym (dwukondygnacyjnym) powstała część z 8 salami dydaktyczno – konferencyjnymi oraz zapleczem sanitarno-szatniowym (dla etapu II). Dodatkowo w tej części zaprojektowano pokoje biurowe, higienistki, pomieszczenia gospodarcze, techniczne (w tym kotłownię na 1 piętrze), portiernię oraz recepcję, która będzie mogła spełniać funkcję gastronomiczną.


Układ komunikacyjny stanowi hall, korytarze, 2 klatki schodowe oraz winda. Wejście główne do budynku jest od strony południowej, a dodatkowe wejście od strony zachodniej.
Kształt budynku to obiekt składający się z 4 połączonych ze sobą prostopadłościanów o zróżnicowanej wysokości. Etap I stanowi prostopadłościan o wymiarach ok. 1590 x 4160 cm i wysokości 847 cm.


Natomiast etap II to główna część z halą sportowo-wystawienniczą o wymiarach ok. 3230 x 3480 cm i wysokości 1100 cm oraz bieżnia wystająca poza obręb hali o wymiarach 765 x 3218 x wys. 457 cm i 780 x 1430 x wys. 457 cm. Cały budynek będzie miał wymiary maksymalne 3230 x 9058 cm i wys. 1100 cm.


– To kolejna ważna inwestycja edukacyjna w Wieliczce, poszerzająca naszą bazę edukacyjną w rejonie osiedla Krzyszkowice o jednym z największych wskaźników wzrostu mieszkańców. Jest to również kolejna nowa szkoła w Wieliczce, gdyż niedawno oddaliśmy do użytku Szkołę Podstawową nr 6 w Wieliczce. Wcześniej wybudowaliśmy Szkołę Mistrzostwa Sportowego przy ul. Boguckiej, sale sportowe przy szkołach w Mietniowie, Byszycach, Sygneczowie. Równocześnie prowadzone są liczne inwestycje edukacyjne w naszych miejscowościach. Nie zatrzymujemy się i inwestujemy w sferę edukacyjną w mieście i gminie Wieliczka – zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Źródło: UM Wieliczka