Działa już mobilna aplikacja Karty Nowosądeczanina.

Działa już mobilna aplikacja Karty Nowosądeczanina.

2024-01-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą już z niej korzystać w formie aplikacji elektronicznej. Działa ona zarówno w systemie Android, jak i iOS.

 

 

Jak podkreśla prezydent Ludomir Handzel, z karty, korzysta obecnie ponad 55 tys. osób. Aplikacja o nazwie „Moja KN” to dla nich spore ułatwienie.

 

 Dzisiaj prawie każdy ma dostęp do smartfona i może sobie taką aplikację zainstalować. Dzięki temu nie będzie trzeba nosić przy sobie samej karty – wyjaśnia.

 

 

Zanim aplikacja została dopuszczona do powszechnego użytku, przeszła odpowiednie testy.

 

– Wyłoniliśmy grupę pięćdziesięciu osób, które ją testowały. Mam nadzieję, że wszystko będzie funkcjonowało bez zarzutu – mówi Ludomir Handzel.

 

 

Prezydent zapewnia również, że program Karty Nowosądeczanina będzie się dalej rozwijać.

 

– Mowa tutaj o Karcie Nowosądeczanina w wersji 2.0. Oznaczać ona będzie kolejne udogodnienia dla mieszkańców związane ze sportem, kulturą czy turystyką – zapowiada.

 

 

Ludomir Handzel obiecuje również, że dopóki będzie prezydentem Nowego Sącza, dopóty karta będzie funkcjonowała.

 

 

W jakich sytuacjach można wykorzystać aplikację?

 

 

 komunikacja miejska:

 

– po otwarciu aplikacji na smartfonie wystarczy zeskanować kod QR wyświetlany na kasowniku. Na smartfonie pojawi się bilet elektroniczny, który należy pokazać w trakcie kontroli.

 

 

strefa płatnego parkowania:

 

– aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet wychodzić z pojazdu. Wystarczy w aplikacji kliknąć „zaparkuj”. Aplikacja sama sama zlokalizuje nasze położenie i podpowie z jakiego parkomatu skorzystać. Wystarczy wybrać strefę, a także czas postoju. 120 minut postoju jest darmowe. Aby go przedłużyć, wystarczy klikamy w aplikację „zaparkuj”, wybieramy strefę parkowania i przedłużamy czas postoju. Aplikacja pozwala również na skorzystanie z tradycyjnej formy pobrania biletu w parkomacie.  Wystarczy w aplikacji wybrać identyfikator QR i zeskanować go w parkomacie jako Karta Nowosądeczanina.

 

 

usługi:

 

– dzięki aplikacji można także skorzystać z wszystkich bonusów i ulg dostępnych w ramach programu Karta Nowosądeczanina. Wystarczy pokazać kod kreskowy podczas weryfikacji u partnera programu.

 

 

Uwaga:

 

Aplikacja „Moja KN” jest dostępna do pobrania bezpłatnie na platformach App Store i Google Play.

 

 

 

Źródło: UM Nowy DSącz

Źródło: Biuro Prasowe UM PL