Tymczasowy areszt dla sprawcy ugodzenia nożem.

Tymczasowy areszt dla sprawcy ugodzenia nożem.

2024-01-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

62-latek został ugodzony nożem po tym, jak podczas trwającej imprezy domowej doszło do awantury. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany, trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie. 

 

31 grudnia br. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu doszło do ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejsce skierowane patrole Policji. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu miała miejsce impreza z udziałem 6 osób, którzy wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy dwójką mężczyzn wywiązała się kłótnia, podczas której 55-latek uderzył drugiego szklaną butelką w głowę, a następnie zadał mu cios nożem w szyję w okolicy tętnicy.  Sprawca przed przybyciem patrolu policji uciekł wraz z innymi dwoma uczestnikami.

 

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w stanie zagrażającym życiu. W wyniku działań operacyjnych sprawca został zatrzymany jeszcze tej samej nocy w jednym z mieszkań na terenie Podgórza. Nożownik po zatrzymaniu miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza w Krakowie zastosował wobec 55-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Za ten czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Dwie osoby, które wraz z nim uciekły z mieszkania usłyszały zarzuty nieudzielenia pomocy i zastosowano wobec nich środki wolnościowe.

 

Źródło: KMP Kraków