Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

2024-01-05 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z krakowskiej drogówki zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało, 42-latek był też poszukiwany do odbycia kary 10-miesięcy pozbawienia wolności i miał zatrzymane prawo jazdy.

 

2 stycznia br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem marki Toyota może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci zlokalizowali miejsce, w którym może przebywać mężczyzna. W efekcie sprawnych działań, funkcjonariusze na al. 3 Maja w Krakowie zatrzymali prowadzącego pojazd, 42-letniego mieszkańca Krakowa. Przeprowadzone badania na obecność środków odurzających w organizmie dały wynik pozytywny, co oznaczało, że 42-latek prowadził pojazd, będąc pod ich wpływem.

Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się też, że jest on poszukiwany i zgodnie z postanowieniem sądu, ma zostać doprowadzony do aresztu, ponieważ ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Kolejne czynności ujawniły, że mężczyzna kierował pojazdem mimo, że ma zatrzymane prawo jazdy. Policjanci w samochodzie, którym poruszał się 42-latek znaleźli, także przedmiot przypominający pistolet, który został przekazany do badań balistycznych. Po zakończeniu trwających obecnie ustaleń zostanie podjęta decyzja, jakie zarzuty zostaną przedstawione zatrzymanemu 42-latkowi.

 

Źródło: KWP Kraków