Wypadek na przejściu dla pieszych.

Wypadek na przejściu dla pieszych.

2023-12-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Bardzo groźny wypadek z udziałem 74-letniej pieszej oraz pojazdu ciężarowego wydarzył się w czwartek przed świętami w Żabnie. Kobieta w stanie zagrażającym życiu trafiła do szpitala, kierowca zestawu był trzeźwy.

 

W czwartek 21.12 przed południem policjanci tarnowskiego wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do ustalenia okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w Żabnie. Gdy przyjechali okazało się, że droga w kierunku Niecieczy jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracował zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy rannej, a miejsce zabezpieczali druhowie z OSP Żabno i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa. Na miejscu byli także policjanci z Żabna, którzy ustalili świadków tego zdarzenia oraz zabezpieczyli monitoring. Z zebranych informacji wynikało, że 60-letni kierowca zestawu ciężarowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, jadąc od strony Niecieczy w kierunku Niedomic. Jego zatrzymanie spowodowane było dużym natężeniem ruchu i sygnalizacją świetlną na pobliskim skrzyżowaniu. W tym czasie 74-latka z Żabna skorzystała z tego przejścia dla pieszych i przechodziła na drugą stronę jezdni. Gdy dochodziła do środka przejścia, kierowca ruszył i potrącił kobietę, która wpadła pod koła ciężarówki. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował ciężko ranną do tarnowskiego szpitala.

 

Na miejscu był biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych, a także specjaliści transportu drogowego. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, a pojazd i naczepa zostały poddane specjalistycznemu badaniu w stacji diagnostycznej.

 

Postępowanie w sprawie wypadku drogowego przeprowadzą policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej, a nad jego prawidłowością nadzór będzie sprawował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Źródło: KMP Tarnów