Wigilia dla samotnych. (Rabka Zdrój).

Wigilia dla samotnych. (Rabka Zdrój).

2023-12-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, zorganizowane przez burmistrza Leszka Świdra oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Obok burmistrza przy wigilijnym stole zasiedli m.in. ksiądz Krzysztof z parafii św. Teresy, radni miejscy oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Zebranych gości przywitała kierownik OPS Barbara Łopata, życząc swoim podopiecznym zdrowych, ciepłych, spędzonych w serdecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia wszystkim zebranym złożył burmistrz Leszek Świder. – Chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, spokoju, odpoczynku, żebyście Państwo cało i zdrowo doczekali nowego roku, żeby nowy rok nie był gorszy, ale lepszy, przewidywalny. Żeby problemy, które się pojawią, udało się rozwiązać – życzył włodarz Rabki-Zdroju.

 

Harcmistrz Jacek Niziołek przekazał na ręce Barbary Łopaty Betlejemskie Światło Pokoju – jako znak pokoju, symbol braterstwa oraz wzajemnego zrozumienia i pojednania. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem „Czyńmy pokój”. Następnie głos zabrał ksiądz Krzysztof, rozpoczynając od wspólnej modlitwy i po pobłogosławieniu posiłku wszyscy przystąpili do składania sobie życzeń łamiąc się przy tym opłatkiem.

 

Po posiłku odbył się koncert kolęd w wykonaniu Magdaleny Drzyzgi, byłej dyrektor Przedszkola w Chabówce oraz pracowników OPS.

 

Na wigilijną wieczerzę zaproszono ok. 105 osób, które ugoszczono czerwonym barszczem z uszkami, smażoną rybą z surówką i ziemniakami, ciastem oraz kompotem. Wszystkie osoby samotne biorące udział w spotkaniu otrzymały zakupiony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju słodki upominek i artykuły żywnościowe. Nie zapomniano również o osobach chorych, które nie mogły przyjść na spotkanie. Im świąteczna wieczerza dostarczona została do domu. Osoby, które miały trudności z powrotem do miejsca zamieszkania, zostały odwiezione do swojego miejsca zamieszkania przez pracowników Straży Miejskiej.

 

Źródło: UM Rabka-Zdrój