Przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

2023-12-19 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Jednostki OSP z terenu Gminy Myślenice mogą już korzystać z nowo zakupionego sprzętu! W uroczystym przekazaniu ubrań oraz pozostałych elementów wyposażenia uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka oraz Sekretarz Gminy Myślenice, Robert Pitala.

 

Druhowie z OSP Trzemeśnia, OSP Polanka, OSP Borzęta oraz  OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Myślenicach podczas oficjalnego przekazania sprzętu odbywającego się w obecności przedstawicieli Miasta i Gminy Myślenice zaprezentowali zakupione ubrania, a także pozostałe elementy wyposażenia, które posłużą im w trakcie wykonywania obowiązków związanych z pełnieniem służby. Otrzymany sprzęt w znaczny sposób wpłynie na jakość realizowanych działań ratowniczo-gaśniczych, służąc zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas akcji.

 

Zakup wspomnianego sprzętu został sfinansowany ze środków pozyskanych w ramach programów prowadzonych przez Urząd Marszałkowski, a także dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Gminy Myślenice.

 

Jednostki wsparte dofinsowaniem z Urzędu Marszałkowskiego oraz z budżetu Gminy Myślenice:
  1. OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Myślenicach otrzymała w ramach programu prowadzonego przez Urząd Marszałkowski dotację w wysokości 20 000,00 zł na zakup sprzętu i wyposażenia.
  2. OSP Polanka zakupiła trzy komplety ubrań ochronnych, trzy pary rękawic, trzy pary butów strażackich, trzy sztuki hełmów oraz zestaw PSP. Pozyskane wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 5 643,00 zł, natomiast z budżetu Gminy Myślenice przeznaczono na ten cel 11 337,00 zł.
  3. OSP Borzęta dokonała zakupu dwóch kompletów ubrań ochronnych trzy częściowych oraz zestawu PSP. Dotacja na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego to 3 107,00 zł, a z budżetu Gminy Myślenice przekazano 6 268,00 zł.
  4. OSP Trzemeśnia dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 4 000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 8 000,00 zł z budżetu Gminy Myślenice zakupiła 10 sztuk hełmów.
  5. OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Myślenicach w kolejnym programie pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w kwocie 2 250,00 zł na zakup piętnastu sztuk kurtek softshell. Wsparcie z budżetu Gminy na ten cel wyniosło 4 500,00 zł.

 

Źródło/foto: UM Myślenice