Zakrapiana impreza zakończyła się usiłowaniem zabójstwa i aresztem dla 39-letniego Gruzina.

Zakrapiana impreza zakończyła się usiłowaniem zabójstwa i aresztem dla 39-letniego Gruzina.

2023-11-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 39-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas libacji zaatakował nożem swoich znajomych. Jednego z nich ugodził w klatkę piersiową, a drugiego w brzuch. Gruzin po zarzutach trafił do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 listopada br.) po godzinie 19.00. Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie gminy Skała. Pod wskazany adres niezwłocznie został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali załogę ratownictwa medycznego, udzielającą pomocy dwóm mężczyznom. Jeden z nich miał ranę ciętą w okolicy brzucha, drugi został ugodzony w klatkę piersiową. Z uwagi na obrażenia, jakich doznali, zostali przetransportowani do szpitala. W mieszkaniu przebywał też 39-letni obywatel Gruzji, który na widok policjantów, zaczął wycierać z podłogi krew w jednym z pomieszczeń. Na pytanie policjantów co się stało, mężczyzna nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć. Twierdził, że między nim, a poszkodowanymi mężczyznami doszło do nieporozumienia, ale jego przebiegu nie potrafił przedstawić. Funkcjonariusze na podstawie zebranych śladów i dowodów ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, a w trakcie awantury 39-latek ugodził nożem swoich rodaków. Badanie alkomatem wykazało, że  miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

27 listopada br. w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik- Biały 39-latek usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa jednego z poszkodowanych i spowodowania u drugiego z mężczyzn uszczerbku na zdrowiu trwającym powyżej siedmiu dni. Tego samego dnia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu nawet dożywocie.  

źródło: KPP Kraków.


REKLAMA: