Pijani jeździli hulajnogami elektrycznymi.

Pijani jeździli hulajnogami elektrycznymi.

2023-11-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci zatrzymali na ulicach Andrychowa kierujących hulajnogami elektrycznymi, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 1 tys. i 2,5 tys. złotych.

W niedzielę (26 listopada br.), policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu zauważyli na ul. Przemysłowej dwóch mężczyzn, którzy jadąc hulajnogami elektrycznymi mieli wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Jak się okazało obaj wcześniej spożyli alkohol.19-letni mieszkaniec gminy Andrychów miał w organizmie 0,81 promila alkoholu, natomiast u drugiego kierującego, 19-letniego mieszkańca gminy Wieprz, urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu. 

W związku z popełnionymi wykroczeniami pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, z kolei drugi  – mandatem w kwocie 1 tys. złotych.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do obowiązujących. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 złotych.              

źródło: KPP Kraków.