Dzielnicowi z Oświęcimia zatrzymali nietrzeźwą matkę małego dziecka.

Dzielnicowi z Oświęcimia zatrzymali nietrzeźwą matkę małego dziecka.

2023-11-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas interwencji domowej, zatrzymali 27 – letnią mieszkankę Oświęcimia. Kobieta będąc w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad swoją 19 – miesięczną córką.

Do  zdarzenia doszło wczoraj (27.11.2023)  tuż przed godziną 20 w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwą 27 – letnią mieszkankę Oświęcimia pod opieką której znajdowała się jej 19 – miesięczna córka. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej doszło do awantury pomiędzy nią, a jej konkubentem, którego nie chciała wpuścić do mieszkania. Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Opiekę nad jej małoletnią córką przejęła rodzina.


W tej sprawie wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego dziecka nad którym matka miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.


Materiały sprawy zostały również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się kobieta może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.


W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba niepełnosprawna, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim  pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy,  kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi.

W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim.