„Czarny” weekend na drogach regionu tarnowskiego

„Czarny” weekend na drogach regionu tarnowskiego

2023-11-27 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Trzy wypadki drogowe, w których aż 5 osób zostało rannych, zablokowana na kilka godzin autostrada A4 w kierunku Krakowa po zderzeniu z łosiem, 42 kolizje drogowe oraz 13 nietrzeźwych kierujących. Tak w skrócie przedstawia się weekend na drogach w Tarnowie i regionie tarnowskim.

Już w piątek 24.11 w godzinach popołudniowych policjanci tarnowskiego ruchu drogowego pracowali przy dwóch zdarzenia drogowych w Tarnowie i Lisiej Górze. 


W Tarnowie na rondzie ul. Klikowskiej, Szkotnik i Słowackiego 33-letni kierowca bmw z powiatu dąbrowkiego, potrącił na przejściu dla pieszych tarnowianina również 33-latka, który przewrócił się i z urazem głowy trafił do tarnowskiego szpitala.


W Lisiej Górze 61-latek z powiatu tarnowskiego z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zjechał przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącą 32-latka z powiatu dąbrowskiego, która w wyniku zderzenia doznała urazu ręki. 


Trzecie groźnie wyglądające, miało miejsce w sobotę 25.11 o godzinie 18, na autostradzie A4 w kierunku Krakowa. Dyżurny CPR-u skierował na miejsce służby ratunkowe. Na jej 477 kilometr udali ratownicy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz tarnowscy policjanci. Medycy podjęli decyzję, aby na miejsce skierować LPR, ponieważ obrażenia 12-letniego chłopca były bardzo groźne. Ruch na autostradzie w kierunku Krakowa zastał wstrzymany na kilkadziesiąt minut. A w chwili lądowania helikoptera również wstrzymano ruch w kierunku Rzeszowa. Policjanci pracujący na miejscu ustali, że kierowca osobowej renault, 38-letnia kobieta mieszkanka Brzeska uderzyła znajdującego się na jej pasie ruchu łosia. Ciężkie zwierzę spowodowało duże zniszczenia jej samochodu, a przede wszystkim raniło znajdujące się w środku trzy osoby, w tym 12-letniego chłopca. Dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec LPR-u do krakowskiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako nie zagrażający życiu, tak jak i kobiet, które trafiły do szpitala w Brzesku. Pełny, swobodny ruch na autostradzie w kierunku Krakowa został przywrócony dopiero po godzinie 20.
Należy jeszcze dodać, że w tym samym miejscu miała miejsce kolizja drogowa. Na leżącego łosia najechał kierowca osobówki, który również jechał w kierunku Krakowa. 

 

źródło: KMP Tarnów.