Tymczasowy areszt dla 29-latka, który potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.

Tymczasowy areszt dla 29-latka, który potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.

2023-11-24 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Wadowicki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-letniego kierowcy, który  potrącił starszego mężczyznę na przejściu dla pieszych. 73-latek doznał ciężkich obrażeń ciała.

Do wypadku doszło w poniedziałek (20 listopada br.) na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach. Jak wynika ze zgromadzonych w tej sprawie materiałów, 73-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Daewoo, w chwili gdy przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała. Kierujący samochodem był trzeźwy. Z uwagi na to, iż  nie jest on obywatelem Polski i nie posiada adresu zameldowania, został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 

We wtorek (21 listopada br.) Sąd Rejonowy w Wadowicach wobec 29-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

źródło: KPP Wadowice.