Potrącił i odjechał z miejsca wypadku. Teraz poniesie konsekwencje swojego czynu.

Potrącił i odjechał z miejsca wypadku. Teraz poniesie konsekwencje swojego czynu.

2023-11-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 50 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna potrącił pieszą, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy.

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (12.11.2023)  tuż przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu osobowego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

Mając na względzie zatrzymanie kierowcy, policjanci dokonali analizy monitoringu. Na tej podstawie wytypowali, że sprawca potrącenia poruszał się samochodem marki Opel Corsa. W wyniku przeprowadzonej analizy kolejnych nagrań z monitoringu z kamer miejskich, prowadzonej wspólnie z oświęcimskimi strażnikami miejskimi, ustalone zostały numery rejestracyjne pojazdu, którego właścicielem okazał się 50 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

Wczoraj (17.11.2023) po południu mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono również opla, którym kierował w chwili zdarzenia. Pojazd posiadał uszkodzoną przednią część karoserii.

Na podstawie zebranych dowodów 50 – latkowi policjanci przedstawili zarzut spowodowania wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwa grozi kara po trzy lata pozbawienia wolności. Jednakże na ostateczny wymiar kary wpływ będzie miało zachowanie mężczyzny, czyli ucieczka z miejsca zdarzenia oraz obrażenia, których doznała piesza.

źródło: KPP Oświęcim.