Oświęcimscy policjanci poszukują kierowcy, który potrącił kobietę i odjechał.

Oświęcimscy policjanci poszukują kierowcy, który potrącił kobietę i odjechał.

2023-11-16 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kierowcy samochodu marki Opel Corsa, który potrącił kobietę, przechodzącą przez przejście dla pieszych, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (12.11.2023)  tuż przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca najprawdopodobniej opla corsy, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał, nie udzielając jej pomocy. Piesza z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierowca poruszał się najprawdopodobniej pojazdem marki Opel Corsa, wersja trzydrzwiowa, kolor jasny. Cechą charakterystyczną pojazdu są czarne lusterka i klamki w drzwiach. Pojazd jechał od Rynku Głównego w kierunku mostu Piastowskiego.

Policjanci poszukują sprawcy oraz ustalają szczegóły zdarzenia. Trwa analiza nagrań z monitoringu.


Zwracamy się z prośbą o kontakt do osób, które rozpoznają poszukiwany pojazd oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w niedzielę 12.11. br. pomiędzy godziną  6.45, a godziną 7 jechali przez Most Piastowski w kierunku oświęcimskiej Starówki. Na nagraniu z kamerki samochodowej może znaleźć się szczegół, który może pomóc w ustaleniu sprawcy potrącenia.  Informacje w tej sprawie należy przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu osobiście lub telefonicznie pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim.