Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł jeden z sądeckich kościołów.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł jeden z sądeckich kościołów.

2023-11-09 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Funkcjonariusze z Nowego Sącza w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy z jednego z sądeckich kościołów. Jak się później okazało 50-latek dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy.

3 listopada br. kilkanaście minut po godzinie 18 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży około 2 tysięcy złotych. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

 

Jak ustalili policjanci, tego dnia około godziny 11:00 sprawca wszedł do zakrystii, a następnie włamał się do sejfu i ukradł z niego gotówkę. Z uwagi na to, że pomieszczenie jest objęte monitoringiem, funkcjonariusze bardzo szybko ustalili nie tylko przebieg zdarzenia, ale także osobę podejrzewaną o to przestępstwo. Policjanci ruszyli w teren w poszukiwaniu mężczyzny i około 19:30, czyli niespełna godzinę od zgłoszenia, na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali podejrzewanego 50-latka. W jego odzieży funkcjonariusze znaleźli około 850 złotych w różnych nominałach.

 

Mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że 50-latek działał w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

 

źródło: KMP Nowy Sącz.