Sądeccy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Sądeccy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

2023-11-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

27-letni mieszkaniec Nowego Sącza nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się później okazało, mężczyzna prowadził samochód, będąc w stanie nietrzeźwości.

1 listopada br. około 21:30 sądeccy policjanci pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem, zauważyli w rejonie ulicy Kamiennej w Nowym Sączu kierującego osobowym fordem, który jechał tzw. wężykiem. Policjanci włączyli świetlne oraz dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ten zwolnił, zatrzymał pojazd, ale gdy funkcjonariusz wyszedł z radiowozu, mężczyzna gwałtownie ruszył i odjechał, w związku z czym policjanci podjęli decyzję o rozpoczęciu pościgu.

 

Kierowca forda poruszał się z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – jechał lewym pasem jezdni, wyprzedzał pojazdy w rejonie skrzyżowania, przejścia dla pieszych i na łuku drogi, gdzie doprowadził do kolizji z jadącym z naprzeciwka mitsubishi. Nie zważając na to, mężczyzna kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie, chcąc gwałtownie zahamować i skręcić na most, stracił panowanie nad samochodem, uszkodził znak drogowy i wjechał do koryta rzeki. Mężczyzna wyszedł z pojazdu i brodząc w wodzie, dalej uciekał przed policjantami. Po chwili jednak został zatrzymany. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kierujący został przewieziony do szpitala. Okazało się, że miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Została mu pobrana krew do dalszych badań.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza oraz przedstawili mu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto sądeczanin odpowie również spowodowanie kolizji i inne wykroczenia drogowe, które popełnił podczas ucieczki.

źródło: KMP Nowy Sącz.