Sześć kolizji jednego dnia na drogach powiatu wadowickiego.

Sześć kolizji jednego dnia na drogach powiatu wadowickiego.

2023-10-31 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Wczoraj, na terenie powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości. Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność „za kółkiem”.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w Inwałdzie na ul. Wadowickiej, gdzie kierowca mercedesa, po tym jak zaparkował swój samochód, nie zabezpieczył go we właściwy sposób, w wyniku czego pojazd stoczył się, przejechał przez drogę krajową i wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając barierę ochronną. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.


W godzinach popołudniowych odnotowano pięć kolizji drogowych. Do pierwszej doszło w Tomicach, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go seata i najechał na tył tego pojazdu, a następnie seat w wyniku uderzenia najechał na samochód marki Renault.


Do podobnego zdarzenia doszło w Brzeźnicy na ul. Krakowskiej, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował  bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla i najechał na jego tył.  Z kolei motocykl pchnięty siłą uderzenia najechał na stojący przed nim samochód marki Suzuki, w który również uderzył volkswagen. Do szpitala trafił motocyklista.


Kilka minut przed godzina 17.00, w Andrychowie na ul. Krakowskiej, kierująca samochodem marki Hyundai, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą, który poruszał się w kierunku centrum miasta.
Z kolei w Wadowicach, kierujący bmw, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z fordem, który w wyniku siły uderzenia najechał na tył peugeota, a ten z kolei uderzył w fiata.


Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami.


Ponadto, policjanci z wadowickiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w związku z zasiniałą kolizją na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach, gdzie  kierująca volkswagenem podczas wykonywania manewru cofania najechała na audi.


Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, aby ten czas pamięci o zmarłych przebiegł spokojnie.

=

za: KPP WADOWICE.