Świadkowie, strażnik miejski oraz policjanci, ocalili życie nastolatkowi.

Świadkowie, strażnik miejski oraz policjanci, ocalili życie nastolatkowi.

2023-10-24 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Strażnik ze Straży Miejskiej w Kętach oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, interweniowali wobec 18 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Nastolatek groził, że targnie się na życie. Skuteczne działanie mundurowych było możliwe dzięki prawidłowej reakcji świadków zdarzenia. 

 

W nocy z piątku na sobotę (20/21.10.br.), o godzinie 22.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od kilku kierowców jadących ulicą Sobieskiego w Kętach,  dotyczące młodego mężczyzny  siedzącego po drugiej stronie barierek mostu drogowego nad rzeką Sołą w Kętach. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie.

 

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi  zaczęli spokojnie rozmawiać z nastolatkiem. Próbowali przekonać go do przejścia na drugą stronę barierki. Nastolatek przekazał jednak, że chce rozmawiać ze znajomym strażnikiem miejskim. Funkcjonariusze zapewnili go, że znajomy zaraz przyjedzie na miejsce, gdyż pełni służbę w patrolu z innym policjantem.

 

Po kilku chwilach wskazany strażnik był już na miejscu. Podczas rozmowy z nastolatkiem strażnik powoli zbliżył się do miejsca w którym siedział, a następnie mocno chwycił nastolatka i przeciągnął na drugą stronę bariery. 18 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala.
Podziękowania za prawidłową reakcję.

 

Na duże podziękowania zasługują osoby, które widząc  nastolatka w sytuacji zagrażającej życiu, natychmiast  powiadomiły służby ratunkowe, a następnie razem z nim oczekiwały do przyjazd służb.
Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.

 

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

 

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

 

za: KPP Oświęcim