Pijany wjechał do rowu i dachował.

Pijany wjechał do rowu i dachował.

2023-10-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Smyków. Kierujący dostawczym mercedesem wjechał do rowu i dachował. Mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. Teraz 31 -latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 05.30, w miejscowości Smyków na drodze wojewódzkiej nr 984 w powiecie dąbrowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Mercedes, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego był pijany.  W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

za: KPP Dąbrowa Tarnowska.