Uciekając przed Policją, uszkodził inne pojazdy. W samochodzie przewoził narkotyki.

Uciekając przed Policją, uszkodził inne pojazdy. W samochodzie przewoził narkotyki.

2023-10-02 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Wieliccy kryminalni po pościgu zatrzymali 23-letniego kierującego oplem, który przewoził amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 12 lat więzienia. Podejrzany za swój czyn odpowie w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

29 września br. po godz.18 w Wieliczce kryminalni zauważyli samochód,  którym mógł się poruszać amator środków odurzających.  Kiedy policjanci próbowali przeprowadzić kontrolę,  kierujący oplem gwałtownie ruszył i odjechał. Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli za nim w pościg.  Mężczyzna nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia wzywające do zatrzymania pojazdu.  W trakcie ucieczki łamał przepisy ruchu drogowe i uszkodził inne samochody. Na terenie gminy Biskupice uciekający skręcił gwałtownie na teren prywatnej posesji i tam został zatrzymany przez policjantów.  Za kierownicą pojazdu siedział 23 letni mieszkaniec pow. wielickiego.  W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli ponad 160 g amfetaminy oraz marihuanę.

Wczoraj ( 1 października br. ) mężczyzna usłyszał zarzuty  niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania znacznej ilości środków odurzających., za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.  Z uwagi na fakt,  że 23-latek już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Dodatkowo 23-latek odpowie za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

za: KPP Wieliczka.