Skradzione przedmioty odzyskane i zwrócone właścicielowi.

Skradzione przedmioty odzyskane i zwrócone właścicielowi.

2023-09-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Zespołu Operacyjno- Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie trafnie wytypowali posesję, na której znajdowały się skradzione przez sprawcę łupy. Dzięki pracy funkcjonariuszy udało się odzyskać skradzione mienie oraz zwrócić je właścicielowi.

14 września br.,miechowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. 66-letni właściciel przyznał,  że na stałe mieszka w województwie śląskim, jednak w gminie Miechów posiada dom rodzinny, który czasem odwiedza. 14 września pojawił się w domu, gdzie zobaczył uchylone okno, pomimo tego, że zawsze je zamyka. Zgłaszający ujawnił również ślady próby wyważenia drzwi oraz wybitą szybę okna. Po wejściu do domu widoczne były ślady włamania. W trakcie „przeszukiwania” mieszkania sprawca najwidoczniej zrobił się głodny, ponieważ żywność z lodówki została częściowo nadjedzona. Z pomieszczeń mieszkalnych zniknęły również elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, sprzęty elektryczne, m.in. czajnik, kuchenka, piła, kosa. Ze stodoły został skradziony również rower górski. 


 Jeszcze w tym samym dniu, miechowscy funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego podjęli działania w tej sprawie pozwalające wytypować sprawcę. W związku z tym dokonali przeszukania posesji znajdującej się w gminie Pałecznica, gdzie ujawnili część skradzionych przedmiotów. Skradzione mienie zostało również odnalezione podczas przeszukania na terenie posesji krewnego podejrzanego, gdzie mężczyzna bez wiedzy rodziny pozostawił tam swoje łupy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, skradzione przedmioty o wartości ponad 3 tys. zł zostały oddane do rąk właściciela.


Miechowscy kryminalni w ubiegłym tygodniu dokonali zatrzymania podejrzanego mężczyzny. W dalszym ciągu prowadzone jest dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Miechowie w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia.  

za: KPP Miechów.